„Sagučių“ mada balduose

 Chesterfied sofa vienas atpažįstamiausių baldų pasaulyje. Nukeliavus į bet kurį pasaulio kampelį didelė tikimybė, kad kur nors su ja susidursite: viešbučio fojė, ofise, kavinėse ar svetainėse. Šio tipo sofos užgimusios Britanijos džentelmenų klubuose dabar atgimė visomis įmanomomis formomis ir prigijo šiuolaikiniame interjere. Chersterio sofos užkariavo pasaulį prabangiu, būtinai tikros odos aptraukimu simetriškai sudagstytu aukštu atlošu, plačiais porankiais, jos buvo geidžiamos tiek senąjame, tiek naująjame žemynuose. Ši sofa – tarsi prabangos vizitinė kortelė, todėl renkantis būtinai atkreipkite dėmesį į baldo proporcijas, tikrai neužtenka susegti keliomis sagutėmis gobeleno ir vadinti jį „Chesteriu“! 

Pagal oficialų pasakojimą, džentelmenas lordas Philip Stanhope Chesterfield’o grafas sugalvojo ir užsakė pagaminti „susagstytą“ minkštasuolį, kad sėdėjimas būtų elegantiškas, baldas nesiraukšlėtų ir  tvarkingos klostės atrodytų estetiškai, kaip ir jame sėdintis džentelmenas. 

Taigi, ši sofa pritaikoma prie tiek įvairių stilių ir vistiek išlieka nesenstanti klasika, trumpai sakant, tai vienas retų baldų, kurie tiks prie visko ir visada, niekad neišeis iš mados. Kaip nepasiklysti ir išsirinkti tą teisingą varijantą? Stebėkit proporcijas, siūlių kokybę, atidžiai rinkitės gobeleną, nes ir geriausią darbą gali sugadinti žemos kokybės gobelenas. 

Foto iš www.homefurniture.lt